kampüs koleji özel ortaokulu

ORTAOKUL HAKKINDA

Kampüs Koleji Çankaya Özel Ortaokulu öğrencilerin fiziksel, duygusal, ahlaki, sosyal, zihinsel yönden gelişimi, yeni bir yaşama hazırlanma, meslek seçimi, değerlerine bağlı bir kişilik oluşturması sağlanır. Kampüs Ortaokulu’nda öğrencilerimiz 4 yıl boyunca kendilerini tanıyarak, ilgi ve yetenekleri ile çevresindeki fırsatları yakalayarak hedeflerine ulaşırlar. Öğrenme güdülerini geliştirerek daha fazla öğrenme isteği ile donanırlar. Öğrencilerin daha fazla katılımını teşvik ederek problem çözme ve karar alma süreçlerine dahil olmaları amaçlanır.

Bir üst eğitim kurumu olan liseye hazır olmaları ve kendileri için arzulanan eğitsel ve mesleki hedeflere yönelmeleri sağlanır. Kampüs Koleji Çankaya Özel Ortaokulu’nda öğrencilerin ve öğretmenlerin bir aile duygusu ile beraber çalışma ortamı sunulur. Ailelerin çocuğa daha fazla ilgi göstermesi ve okuldaki faaliyetlere aktif katılımı sağlanır.

LGS’de Yüksek Başarı İçin Kampüs Koleji

Kampüs Koleji Çankaya Özel Ortaokulu'nda 18 yıllık dershanecilik deneyimimizi kaliteli, özverili ve dinamik bir öğretmen kadrosuyla  birleştirip öğrencilerimizin LGS’da iyi bir liseye yerleşmelerini sağlıyoruz. Bu başarıyı haftanın 6 günü verdiğimiz yoğun hazırlık programı, etkili eğitim koçluğu, taramalar, testler, sınav planlaması, ödev kitapçıkları, etütler ve ücretsiz birebir dersler ile sağlıyoruz.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Çankaya Özel Ortaokulu’nda, M.E.B Ortaokul Eğitim Programında düzenlenen ilke ve amaçlara uygun olarak, belirlemiş kazanımlar esas alınarak “YAPILANDIRICI EĞİTİM MODELİ” ve “PROJE TABANLI ÖĞRETİM MODELİ” uygulanmaktadır. Online Bilgilendirme ve iletişim Kampüs Koleji Çankaya Özel Ortaokulu öğrencilerimizin o gün içerisindeki tüm aktiviteleri sms ve mail yoluyla velilerimize iletilir. Ayrıca öğretmenlerimiz velilerimizi çocukları ile ilgili gün içerisindeki yapılan dersler, etkinlikler, proje ödevleri ile ilgili okul otomasyon programı aracılığıyla bilgilendirir.16 – 18 Kişilik Sınıflarımız akıllı tahtalarla donatılmış, ferah ideal öğrenme ortamına sahip, en fazla 18 kişilik eğitim verilen homojen sınıflardır.

Birebir özel ders öğrencilerimizin Çankaya Özel Ortaokulları içinde başarılı olmaları standart bir eğitimin ötesinde kişiye özel bir eğitim gerektirir. Bu çerçevede Kampüs Koleji’nde sınıf dersleri ve sınıf etütleri ile yetinmeyip öğrencinin kendine özgü öğrenme ve anlama kabiliyetine göre birebir özel dersler verilir. Kampüs Koleji’nde her hafta cuma günleri karne verilir. Bu haftalık karnede öğrencinin ödevini yapıp yapmadığı, proje ödevlerindeki performansı, her ders sonunda yapılan quizlerden aldığı notlar, öğrencinin derse katılımı, yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, haftalık kitap okuma performansı gibi konular yer alır.

Çankaya Özel Ortaokulu öğrencileri gördükleri tüm derslerden günlük olarak ödevlendirir. Branş öğretmenleri bu ödevlerin kontrollerini her gün düzenli olarak yaparlar. Kampüs Kolejleri’nde öğrencilerimiz sınavlara hazırlık eğitimi alırken bir yandan da fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak aktivitelerle deşarj olurlar. Okulumuzda bulunan 3000 m lik geniş spor sahalarında vücutlarındaki toksinleri atarlar ve çeşitli kültürel ve sanatsal aktivitelerle rahatlarlar. Öğrencilerimiz akademik başarılarının yanında ailesine ve topluma saygılı, milli manevi değerlerine bağlı, geleceğimizi emanet edebileceğimiz bedensel ve ruhsal bakımdan sağlıklı ve donanımlı, sorumluluk bilinci yüksek bireyler olarak yetiştirilirler.

Çankaya Özel Ortaokulları'ndan farklı olarak yıl boyunca sürekli gerçekleştirilen rehber öğretmen öğrenci görüşmeleriyle öğrencinin hedefine odaklanması sağlanır. Öğrencinin durumu ile ulaşması gereken hedefleri arasındaki mesafe tespit edilir. Öğrenciye ders çalışma programı hazırlanır ve takibi yapılır. Tüm öğrencilerimiz her gün derslerin bitiminde o gün işlenen konuların tekrarını ve verilen ödevlerini yapmak için 2 saat öğretmenleri gözetiminde zorunlu ders çalışma saatlerine katılırlar. Öğrencinin performansında ailenin rolü çok önemlidir. Çankaya Kampüs Kolejlerinde aile – öğrenci – okul işbirliği ile öğrencinin başarısına yapılan katkı önemli oranda artırılmaktadır. Bu kapsamda ailelerle sık sık rehberlik toplantıları, aile iletişim seminerleri, çocuğun yaş gurubuna ait dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili konunun uzmanları tarafından konferanslar düzenlenir. Çocuğun yaş gurubuna ait dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili konunun uzmanları tarafından konferanslar düzenlenir.

KAMPÜS KOLEJİ İNGİLİZCE EĞİTİM YAKLAŞIMI

  • Kampüs Koleji İngilizce Eğitimi "Avrupa Dil Çerçeve Programına(CEFR)" uygun bir program ile yürütülür.
  • Kampüs Koleji İngilizce Eğitiminde bütünsellik esastır. Program, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseyi kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.
  • Kampüs Koleji İngilizce Eğitiminde öğrenci merkezli bir öğretim programı uygulanır. 'No Child Left Behind' yani 'Hiçbir Çocuk Geri Kalmasın' prensibi benimsenir.
  • Kampüs Koleji İngilizce Eğitiminde beceri (Listening,Speaking,Reading,Writing) temelli öğretim yapılır.
  • Kampüs Koleji İngilizce Eğitiminde, gerçek yaşam ve günlük hayatta kullanılabilirlik ilkesi benimsenmiştir.
  • Kampüs Koleji İngilizce Eğitim programında uluslararası geçerlilik için ESOL (Starters,Movers,FLyers,KET,PET,FCE)sınavlarına yönelik hazırlık yapılır.

KAMPÜS KOLEJİ ORTAOKUL İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Kampüs Koleji Ortaokulu İngilizce eğitimi, İngilizceyi günlük yaşamında akıcı olarak kullanabilen bireyler yetiştiren ve öğrencilerin tekdüze değil, amaçlanan seviyeye ulaşması için farklı çalışmaları içeren, tam öğrenmeyi sağlayan bir eğitim programıdır.

Tam öğrenme gerçekleşmesi için öğrencilerimiz akademik yılın başında uygulanan seviye tespit sınavının sonucuna göre kur sınıflarına ayrılır. Düzenli olarak yapılan ölçme ve değerlendirme çalışmalarıyla, öğrencilerin ünite/konu kazanımları kontrol edilir.Tam öğrenmeyi gerçekleştirmek için eksik kazanımı olan öğrenciler hafta sonları yapılan Tam Öğrenme Derslerine katılırlar.

Eğitim programımızla tam öğrenme sağlanırken diğer taraftan hedef dilin(İngilizce) pekiştirilmesi amacıyla okul çapında birçok etkinlik yapılır. Öğrencilerimizin 4 Dil becerisini ölçtüğümüz ve geleneksel olarak yaptığımız Kampüs Language Test buna bir örnektir. Diğer etkinliklerimizden bazıları; URFODU (Uluslar Arası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması)katılımı, Geleneksel Antalya Dil Kampı, Spelling Bee Competition, İngilizce Gösterileri, International Cultural Day, İngilizce Eğlence Etkinlikleri,İngilizce Drama Çalışmaları ve Ödüllü Yarışmalardan oluşur.

ORTAOKUL ATÖLYE VE KULÜPLER

ATÖLYELERİMİZ

-Marangozluk Atölyesi

-Hamur Atölyesi

-Seramik Atölyesi

-Ebru Atölyesi

KULÜPLER

-Satranç Kulübü

-Doğa Eğitimi ve Çevre Koruma

-Bilim ve Teknoloji Kulübü

-El Sanatları Kulübü

-Kültür ve Edebiyat Kulübü

-Sinema ve Tiyatro Kulübü

-Zeka Oyunları Kulübü

-Fotoğrafçılık Kulübü

-Gezi ve Turizm Kulübü

-Enstrüman Kulübü

-Fen Kulübü

-Iphoneography Kulübü

-Oryantiring

-Eğlenceli Matematik

-Yaratıcı Yazarlık

-Astronomi ve Uzay Bilimleri

Test

Form Gönderimi

Tamam