Yabancı Dil Programlarımız "Myon"

myON READER

KAMPÜS KOLEJİ Yabancı Diller Bölümü olarak, öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandırmak ve kelime öğrenimini arttırmak için "myON reader" dijital kütüphanesini sunuyoruz. “myON reader”, öğrencilerimize bireysel okuma ortamı sağlayan, interaktif kitaplarla donatılmış, dünyanın en zengin dijital reader programlarından biridir. 5000 üzeri ve sürekli artmakta olan dijital kitap içeriğiyle öğrencilerimizin ilgi ve okuma seviyelerine göre kitap seçme olanağı sunar. Çekiciliğiyle öğrencilerimizin motive olmasını sağlar ve daha iyi okuyucu olmalarına yardımcı olur. Sistemde aynı zamanda 400’ün üzerinde İspanyolca reader da yer almaktadır.

MyON reader öğrencilerimizin hangi kitapları ve ne kadar zamanda okuduğuyla ilgili net bir veri akışı sağlayabilmektedir. Kitap sonundaki testlerle de öğrencilerin kitabı ne kadar anladığını ölçebilmektedir. Ayrıca İngilizce öğretmenlerimiz tarafından ders içeriklerine uygun nitelikte hazırlanan MyON Book Report/Worksheet  ile öğrencilerimizin haftalık en az bir kitap okuması sağlanmış olacaktır. Öğrencilerimiz kendi gelişim tablosunda kendisini izleyebilir. Öğretmen ve veli  öğrenci gelişimini bireysel pano da izleyebildiği gibi öğrenciyi takip edip değerlendirme yapabilmektedir.

SİSTEME ERİŞİM

Öğrencilerimiz www.myon.com adresinden, kullanıcı adı ve şifreleriyle yönergeleri izleyerek sisteme giriş yapabilirler.

  1. www.myon.comsistesine girilir ve ortadaki Login Now yazılı butona tıklanır.
  2. Okul adı, kullanıcı adı ve şifre girilip Sign Inbutonu işaretlenir.
  3. Öğrencinin karşısına hızlı rapor ekranı ve öğretmen ödev verdiyse ödevlerin görüneceği bir sayfa gelir.
  4. Bu sayfada Statustıklandığında okuma görevi olarak verilen okuma kitaplarını görüntülenebilir.
  5. Üst taraftaki butonlardan Librarybutonuna tıklandığında altta çıkan yeni kategorilerden Browsebutonuna tıklanarak tüm kategorilerdeki kitaplara ulaşılabilir.
  6. İstenilen kategoriye tıklanır, sonra alt kategoriler açılır ve alt kategoriler de tıklandığında kitaplar görünür. İstenilen kitabın resmi seçilip yeşil renkli Readbutonuna basılır.
  7. Sayfa yüklendiğinde, eğer kitap ilk kez açılıyorsa Start the Bookbutonuna tıklandığında sistem kitabı sesli bir şekilde okumaya başlar. Daha önceden okunmaya başlanan bir kitapsa, CONTINUE BOOKyazısına tıklayarak kalınan yerden kitabı okumaya devam edilebilir.
  8. Kitap bittiğinde END butonuna basılarak quizler yapılmalıdır. Aksi halde öğretmen kitabın tamamlandığını sistemde göremez.  Web sayfası üzerinden okumalarda kitabın sonunda quizler çıkacaktır.
  9. Kitabın içindeyken herhangi bir kelimeye tıklandığından sağ tarafa İngilizce – İngilizce sözlük otomatik açılır ve öğrenciye kelimenin telaffuzunu tekrar dinleme imkanı sunulur.
  • PC, Laptop, IPad, Android tablet cihazlarda hem online hem offline çalışma özelliğine sahiptir.

Android (4.0 ve üzeri), iPad, MasaüstüPc, Laptop ve Mac cihazlarda özel App’i sayesinde kitaplar internet olan ortamda indirilebilir ve internetsiz ortamda okunabilir

Test

Form Gönderimi

Tamam