Spellıng Bee Competıtıon

Yabancı bir dili konuşabilmek için temel düzeyde dil bilgisi(grammar) ve kelime (vocabulary) bilmek gerekir. Ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar konuşmanızın akıcılığı artar. Kampüs Koleji olarak okulumuzda bu yıl İngilizce zümresi tarafından Spelling Bee yarışması yapılacaktır.Yarışmamızın amacı öğrencilerimizin İngilizce kelime dağarcığını artırmak ve eğlenmektir. Yarışmamız Spelling Bee bir İngilizce kelime heceleme yarışmasıdır.

Kurallar:
1. Yarışmacılar, dağıttığımız kelime listelerine çalışacaklar.
2. İngilizce olarak kurayla çektikleri kelimeyi, İngilizce alfabeyle harf harf söyleyecekler.
Örnek: bag => B-A-G
3. Yarışma 3 harfli kelimelerle başlayıp eleme yöntemiyle 9 harfli kelimelere kadar devam edecektir. Eşitlik durumunda yedek soru ve zamanla yarışacaklar.
4. Herhangi bir tereddüt, ayy yanlış oldu veya ben öyle demeyecektim durumlarında yarışmacı eleniyor.

Uygulama:
1- 9 Mart 2020 tarihine kadar öğrencilerimize kelimeler vereceğiz. Evde, okulda bu kelimelere hazırlanacak öğrencilerimiz ve bu kelimelerden sorumlu olacaklar. İngilizce öğretmenlerimiz sınıf içi etkinliklerinde bu kelimeleri kullanacaklar öğrencilerimizi en iyi bir şekilde hazırlayacaklar.
2- Spelling Bee Finali 9 Mart 2020 tarihinde en az 3 kişilik jüri önünde yarışacaklardır. Yarışma esnasında bütün karar yetkisi jüridedir.

Test

Form Gönderimi

Tamam