Anaokulu Kedi Evi Yapım Atölyesi

Yaşamımızın ayrılmaz parçası ve en yakın dostlarımız olan hayvanlar, çocukların gelişiminde de önemli rol oynamaktadır. Doğru ilişki kurulduğu takdirde, empati yeteneğinden ahlaki değerlerin gelişimine kadar pek çok olumlu sonuç sağlamaktadır.
Hayvanı beslemek, onu sevmek, ona zarar vermemek, onun iyiliğini düşünmek, çocuğun sadece hayvanlara olan olumlu duygularını beslemekle kalmıyor, başkalarının varlığının da kendisininki kadar değerli olduğunu hatırlatıyor. Çocuk, bu şekilde duygusal ve maddi anlamda verici olmayı, diğerinden sürekli talep etmemeyi, mutlak alıcı olmamayı da öğreniyor. Sevgi ve ilgi verdikçe, hayvanlarında kendisine karşılık verdiğini gördükçe sevginin erdemini de idrak ederek sevginin karşılıklı bir ilişki olduğunun farkına varıyor…
Kampüs Koleji Anaokulu Psikologumuz Şubat ayı “Sevgi” temasında hayvan sevgisini vurguladı. Öğrencilerimiz ve değerli velilerimizin katılımlarıyla 13 Şubat Çarşamba günü “Kedi Evi Yapımı” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Hayvanları kötü hava şartlarından koruyacak, sıcak bir yuvaya sahip olmalarını sağladık.

Test

Form Gönderimi

Tamam